Mahkeme Ziraat Bank Ve Demirören’e Dur Dedi, Emniyet Kararı Uygulamadı

1 Dakikada Okunur

Kemerköy’de yürütmeyi durdurma kararına rağmen talan başladı

Demirören Grubu’nun Ziraat Bankası’na borçlarına karşılık Ziraat Bankası’na devredildikten sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın devreye girmesiyle imara açılan Kemerköy’deki yeşil alanlarda talan başladı. Yıkım başladığı sırada Kemerköy sakinlerinin başvurusu ile mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıkmasına emniyet kararı uygulamadı. Direnen Kemerköy halkı sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Sabahın erken saatlerinde “Talana dur demek” için Kemerköy’de toplanan Göktürk Halkı barikat kurarken, yüzlerce çevik kuvvet polisi eşliğinde zorla siteye giren taşeron firma Özyazıcı inşaat’ın iş makinaları yeşil alanda kazı çalışmalarına başladı.

Yeşil alanda yıkım sürerken 4. İdare Mahkemesi’nden yürütmeyi durdurma kararı gelmesi bir sevinç dalgası yaratsa da mahkeme kararını yok sayılarak yıkım çalışmalarına devam edildi.

Mahkeme kararı
Mahkeme kararı

Göktürk Yeşil Kalsın Girişimi Sözcüsü Gülseren Onanç, hukuksuz talana karşı mücadelelerinin devam edeceğini belirterek, “Kolluk kuvvetleri mahkeme kararını keyfi bir şekilde uygulamayarak suç işliyor. Orantısız güç kullanımı, kamu kaynaklarının kötüye kullanılması ve mahkeme kararının uygulanmaması nedeniyle ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Hukuk haklılığımızı tescil etti, yıkıma talana karşı nöbet başlattık. Yaşam alanlarımıza tecavüz edenlere karşı mücadelemiz sonuna kadar devam edecek” dedi.

 

Bu Haberi Paylaş